Điểm danh 25+ màu nail cho da ngăm đen giúp tôn da, sang chảnh

Rate this post

Vajzat me lëkurë të errët do të kenë thonj të bukur nëse dinë të zgjedhin ngjyrën e duhur të thonjve. Ndjekja e 25+ ngjyrave të thonjve për lëkurë të errët për të ndihmuar në respektimin e lëkurës, luksoze.

Vajzat me lëkurë të errët gjithmonë nxjerrin personalitet dhe sharm. Për ju që zotëroni këtë lëkurë, është e vështirë të koordinoni rrobat, grimin apo të zgjidhni ngjyrat e thonjve. Megjithatë, nëse i njihni parimet e përzgjedhjes së ngjyrave, kjo do të përmirësojë shumë bukurinë e ngjyrës së lëkurës suaj. Këtu janë disa shënime kur zgjidhni ngjyrat e thonjve dhe disa sugjerime për ngjyrat e thonjve për vajzat me lëkurë të errët.

Çfarë duhet theksuar për lëkurën e errët për të zgjedhur ngjyrën e thonjve?

Ka disa ngjyra thonjve që nuk janë të përshtatshme për njerëzit me lëkurë të errët. Nëse zgjidhni ngjyrën e gabuar, kjo do ta bëjë ngjyrën e lëkurës tuaj të duket më e errët dhe më e keqe. Përkundrazi, të dini se si të zgjidhni ngjyrat e thonjve do t’ju ndihmojë të përmirësoni tonin e lëkurës tuaj dhe t’ju ndihmojë të bëheni më të sigurt.

Pra, cili është sekreti? Zbatoni parimin e heqjes së errësirës dhe marrjes së dritës. Ju vetëm Zgjidhni ngjyrat e manikyrit që janë 1 deri në 2 ton më të lehta se toni i lëkurës tuaj dhe mos përdorni ngjyra të thella që janë të ngjashme me tonin e lëkurës tuaj.

Çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje kur zgjidhni një ngjyrë të thonjve për lëkurë të errët?Çfarë duhet t’i kushtoni vëmendje kur zgjidhni një ngjyrë të thonjve për lëkurë të errët?

Me këtë parim, grupi i thonjve dhe lëkura do të kombinohen në një mënyrë më harmonike. Kompleti i thonjve është i thjeshtë por rrit bukurinë e lëkurës, duke sjellë hijeshi dhe elegancë.

Përveç jush Përdorni ngjyra me shkëlqim, shtoni tekstura emulsioni ari, argjendi ose 3D për të krijuar një theks tërheqës për grupin e thonjve. Shmangni bojërat me ngjyra të ulëta, bojërat mat për të mbajtur lëkurën tuaj nga zbehja.

2 25 ngjyra thonjve për lëkurë të errët për të ndihmuar lëkurën më të sheshtë

Kumbulla e kuqe

E kuqja e kumbullës është ngjyra për njerëzit me lëkurë të errët. Kjo ngjyrë e thonjve e bën lëkurën tuaj të duket shumë më e ndritshme. Kumbulla e kuqe sjell Glamour dhe elegancë, duke ndihmuar vajzat me lëkurë të errët të jenë të sigurta me thonjtë e bukur. Sigurisht e kuqja e kumbullës është ngjyra numër 1 e ngjyrave të thonjve të përshtatshme për njerëzit me lëkurë të errët.

Ngjyra e thonjve e kuqe kumbulle për lëkurë të errët

Ngjyra e thonjve e kuqe kumbulle për vajzat me lëkurë të errët

Ngjyra e thonjve e kuqe kumbulle nxjerr elegancë dhe hijeshi

Ngjyra nudo

Vajzat me lëkurë të errët dhe me një stil të butë sigurisht që do të jenë shumë të përshtatshme për thonjtë nudo. Ngjyra nudo sjell afërsi, thjeshtësi pa bujë, duke i bërë duart tuaja tërheqëse. Ngjyra nudo do të përmirësojë shëndetin e lëkurës. Mund t’i lyeni thonjtë dhe t’i kombinoni me teksturat tuaja të preferuara.

Tham Khảo Thêm:  Hướng dẫn cách ngâm sấu giòn ngon, không bị đóng váng

Ngjyra nudo e thonjve për vajzat me lëkurë të errët

Ngjyra nudo e thonjve sjell afërsi dhe lehtësi

Gri

Gri është një ngjyrë shumë e përshtatshme për personat me lëkurë të errët, sepse shton bukurinë e lëkurës. Kur zgjidhni thonjtë gri, do t’i ndihmojë duart dhe këmbët tuaja të bëhen shumë më të ndritshme.

Tonet gri janë shpesh zgjedhja e vajzave me personalitet të fortë. Vini re për të zgjedhur ngjyrat e lehta gri të lehta për ta bërë më të lehtë koordinimin.

Thonjtë gri do të jenë shumë të përshtatshëm për lëkurën e errët

Gri është e përshtatshme për vajzat me personalitet të fortë

Ngjyrë kafe e çelur

Kafe është ngjyra e thonjve që krijon tërheqje dhe elegancë për vajzat me lëkurë të errët. Edhe pse ngjyra kafe nuk është e spikatur, ajo sjell një ndjenjë feminiteti dhe lehtësie.

Përveç kësaj, ngjyra kafe do të jetë një zgjedhje e shkëlqyer për vajzat me forma të thonjve me shumë defekte. Ju mund të dekoroni thonjtë tuaj me pika polka, vija vertikale ose vizatime sipas preferencave tuaja.

Ngjyra kafe e butë e zgjedhur nga shumë femra me lëkurë të errët

Lyeni thonjtë në kafe dhe shtoni tekstura sipas dëshirës tuaj

Ngjyra e thjeshtë kafe

Si model thonjsh mund të lyeni lehtësisht në shtëpi pa pasur nevojë të pyesni një teknik. Ngjyra e thjeshtë kafe nuk është e zbehtë por tejet mbresëlënëse dhe luksoze. Motivet në gozhdë janë të dekoruara shumë thjesht por çuditërisht tërheqëse. Ngjyra kafe sjell një bukuri klasike, shumë e përshtatshme për vajzat me lëkurë të errët.

Ngjyra e thjeshtë kafe e përshtatshme për vajzat me lëkurë të errët

Model thonjsh kafe i kombinuar me ngjyrën e lëkurës

Rozë nudo

Shumë prej jush mund të mendojnë se roza nudo është e përshtatshme vetëm për lëkurën e bardhë, por roza nudo është një zgjedhje e shkëlqyer për vajzat me lëkurë të errët. Nëse keni një personalitet të fortë të ngjyrës së lëkurës, por ju pëlqen lehtësia dhe eleganca, rozë nudo është ngjyra ideale për ju. Roza nudo sjell rininë, ngjyrën tërheqëse dhe efektive të lëkurës.

Ngjyra e thonjve nudo rozë

Rozë nudo bie në sy dhe ton efektiv i lëkurës

Blu pastel

Ngjyra blu pastel sjell një ndjesi të freskët dhe elegante në grupin tuaj të thonjve. Ky ton ngjyrash nuk është shumë i spikatur për t’i ndihmuar thonjtë tuaj të duken të natyrshëm dhe të butë. Blue qielli pastel shkon mirë me shumë dekore të ndryshme. Kështu që ju mund të zgjidhni lirisht nga stilet dekorative nga shkëlqimi tek diamantët e rremë. Bluja pastel do të jetë zgjedhja ideale e shumë vajzave me lëkurë të errët.

Blu pastel

Blu pastel jep një ndjenjë freskie

Thonjtë me motive lope qumështore

Si një model thonjsh jashtëzakonisht i bukur, edhe vajzat me lëkurë të errët mund ta zgjedhin lirisht këtë model thonjsh. Thonjtë me motive lope qumështore kanë ngjyrën kryesore të bardhë të kombinuar me ngjyra të ndryshme. Kombinimi shumë harmonik krijon tërheqjen për grupin e thonjve.

Gozhdë bazë e modelit të lopës qumështore bardh e zi

Thonjtë me motive shumëngjyrësh lope qumështore

Thonjtë me tekstura të thjeshta

Nëse zgjidhni një ngjyrë si nudo për thonjtë tuaj, atëherë dekorojeni me disa tekstura të thjeshta për të nxjerrë në pah duart. Vini re se kur zgjidhni një ngjyrë teksture, duhet të zgjidhni një ngjyrë me të njëjtin ton dhe më të lehtë se ngjyra e sfondit, në mënyrë që tekstura të mos zhytet. Jo vetëm që mund të kombinohet me ngjyra nudo, teksturat e thjeshta mund të përputhen me ngjyra të ndryshme.

Tham Khảo Thêm:  Cách nấu bún giò heo đặc biệt ngon miễn chê

Modele pastel të thonjve me tekstura të thjeshta

Teksturat e thjeshta nxjerrin në pah duart

Mente jeshile

E gjelbra mente është një ngjyrë që duket shumë marramendëse, por është e përshtatshme për vajzat me lëkurë të errët. Kjo ngjyrë sjell Fantazia, e reja mund të kombinohet me veshje dhe aksesorë shik.

Ngjyra e thonjve jeshile mente

Ngjyrë e re e thonjve me ngjyrë jeshile mente

Ngjyra e lekures

Ngjyra e lëkurës së thonjve konsiderohet si një ngjyrë e përshtatshme për lëkurën e errët. Ngjyra e lëkurës sjell feminitet dhe butësi tek vajzat. Ky model thonjsh mund të kombinohet me motive të tjera si pikat dhe linjat për të krijuar një tërësi harmonike.

Dizajni i thonjve në ngjyrën e lëkurës me tekstura të linjës

Modelet e thonjve me ngjyra të lëkurës për lëkurë të errët

Vjollcë

Nëse vajzave u pëlqen vjollca, mos hezitoni të zgjidhni ngjyrën vjollcë për thonjtë e tyre. Sepse vjollca do të jetë shumë e përshtatshme dhe do të lartësojë tonin e lëkurës tuaj. Vjollca përfaqëson një vajzë femërore, elegante që tërheq gjithmonë sytë e njerëzve.

Modele thonjve ngjyrë vjollce për lëkurë të errët

Modelet ngjyrë vjollce të thonjve tregojnë feminitet dhe butësi

Rozë pjeshke

Vajzat me lëkurë të errët mund të zgjedhin ngjyrën e thonjve është pjeshke. Kjo është një ngjyrë që tregon një personalitet të fortë, ndërsa është e butë dhe e lezetshme. Seti i thonjve me pjeshkë do të jetë i lehtë për t’u kombinuar me veshje të ndryshme, duke ju bërë më tërheqëse.

Dizajni i thonjve me pjeshkë për lëkurë të errët

Thonjtë rozë pjeshke janë edhe personalitet dhe të butë

E bardha

Shumë prej jush mendojnë se e bardha është shumë e ndritshme, kështu që nuk është e përshtatshme për lëkurë të errët. Megjithatë, ngjyra e bardhë është shumë e përshtatshme për ata me lëkurë të errët. Kur kombinohet me një thonj të bardhë në një sfond të errët të lëkurës, ai sjell një bukuri rinore, të shëndetshme dhe të jashtëzakonshme.

Ngjyra e bardhë i përshtatet lëkurës së errët

Thonjtë e bardhë sjellin bukuri rinore dhe të shëndetshme

portokalli

Portokallia është ngjyra që e bën lëkurën e errët të spikasë më shumë. Ju mund të zgjidhni lirshëm ngjyra të ndryshme portokalli për kompletin e thonjve nga portokallia e thellë në portokallia e ndezur. Modelet e thonjve në ngjyrë portokalli krijojnë gjithmonë një theks, duke sjellë një ndjenjë të shëndetshme tek vajzat.

Modele thonjve portokalli për lëkurë të errët

Ngjyra luksoze portokalli dheu

Argjendi

Argjendi është një ngjyrë unike që ndihmon të dashurën tuaj të bëhet aristokratike dhe me stil. Argjendi është një nga ngjyrat perfekte të thonjve për ata me lëkurë të errët. Me këtë dizajn të thonjve, ju mund të zgjidhni të shtoni tekstura me gurë ose rruaza për të krijuar thekse.

Modele të thonjve të argjendtë për lëkurë të errët

Ngjyra e argjendtë është elegante dhe fisnike

E verdhe

E verdha është një ngjyrë që pëlqehet nga shumë vajza me lëkurë të errët sepse sjell shkëlqim dhe dinamizëm. Si një nga ngjyrat e thonjve të përshtatshme për lëkurën e errët, e verdha do të ndihmojë që lëkura juaj të duket më tërheqëse dhe e jashtëzakonshme.

Modele të thonjve të verdhë për lëkurë të errët

Tham Khảo Thêm:  Gắt là gì? Trong cuộc sống gắt có tốt không?

Dizajni i thonjve me ngjyrë të verdhë sjell shkëlqim dhe dinamizëm

Ngjyra roze e hapur dhe metalike

Ngjyrat rozë të lehta dhe ato metalike pëlqehen nga shumë vajza me lëkurë të errët. Kjo ngjyrë bojë ndihmon vajzat të shtojnë butësi dhe feminitet. Modelet e thonjve me ngjyrë rozë të lehtë dhe metalike mund të kombinohen lehtësisht me tekstura të ndryshme.

Ngjyrat rozë të lehta dhe ato metalike pëlqehen nga shumë vajza me lëkurë të errët

E kuqe

E kuqja e gjallë krijon një efekt kontrast ndaj lëkurës tuaj të errët. E kuqja përfaqëson sharmin dhe fisnikërinë. Tonet e kuqe sjellin gjithashtu një ndjenjë dinamizmi dhe rinie, e cila është shumë e përshtatshme për lëkurën e errët.

Thonjtë e kuq për lëkurë të errët

Thonjtë ombre të kuq për lëkurë të errët

E kuqja jep një ndjenjë rinore, joshëse

rozë pastel

Roza pastel është një ngjyrë shumë e butë dhe femërore.Për vajzat që pëlqejnë një stil të butë, provojeni menjëherë këtë bojë. Është fantastike sepse kjo ngjyrë e thonjve nuk është marramendëse, vajzat me lëkurë të errët mund ta zgjedhin lirisht këtë ngjyrë për thonjtë e tyre.

Rozë pastel e butë, femërore

Thonjtë rozë pastel për lëkurë të errët

E gjelbër

E gjelbërta sjell tipare klasike dhe të buta, gjithmonë një ngjyrë e preferuar e shumë femrave. Vajzat me lëkurë nga e bardha e hapur në të errët të gjitha mund ta përdorin këtë ton për thonjtë e tyre.

Thonjtë e gjelbër për lëkurë të errët

Thonjtë e gjelbër sjellin një pamje të butë klasike

Blu

Blu është një nga ngjyrat në koleksionin e bukur të ngjyrave të thonjve për lëkurë të errët. Sepse kjo ngjyrë është jashtëzakonisht lajkatare, duke sjellë sharm dhe mister tek vajzat.

Modele blu të thonjve për lëkurë të errët

Thonjtë blu janë jashtëzakonisht të këndshëm

E verdhe me roze pjeshke

Ngjyra e thonjve ka një kombinim të verdhë dhe rozë për të krijuar një harmoni të çuditshme, luksoze. Kjo ngjyrë thonjsh sjell një pamje rinore dhe bukuroshe, vajza me lëkurë të errët, mos ngurroni ta provoni këtë ngjyrë.

Ngjyra e verdhë e thonjve me kombinim rozë pjeshke për lëkurë të errët

Ngjyra e sofistikuar e thonjve me gurë

Modelet e thonjve janë të mbushura me gurë të ndezur dhe tekstura për të krijuar një pamje luksoze dhe tërheqëse. Dizajni i thonjve me gurë është zgjedhja perfekte për vajzat me lëkurë të errët që pëlqejnë të bien në sy.

Modele të thonjve me gurë për lëkurë të errët

Modelet e thonjve me gurë tregojnë personalitet dhe bien në sy

Ngjyrë metalike

Është një ngjyrë e thjeshtë e thonjve dhe është shumë e përshtatshme për lëkurën e errët. Ky ton ndihmon që thonjtë tuaj të duken më të shëndetshëm dhe më të gjallë. Kombinimi i bojës metalike dhe grimcave glitter do t’i bëjë thonjtë tuaj të dallohen si kurrë më parë.

Modele të forta dhe të gjalla metalike të thonjve

Model thonjsh me ngjyrë metalike që është i përshtatshëm për lëkurë të errët

Më sipër janë 25+ modelet më të bukura të thonjve për lëkurë të errët që Bach Khoa GREEN dëshiron të ndajë me ju. Shpresoj të gjeni ngjyrën e thonjve që ju përshtatet më së miri.

Zgjidhni të blini produkte cilësore për kujdesin e thonjve në Bach Hoa XANH:

Supermarket GREEN

Hy vọng thông qua bài viết Điểm danh 25+ màu nail cho da ngăm đen giúp tôn da, sang chảnh Cakhia TV trang web trực tiếp bóng đá miễn phí sẽ giúp ích được quý bạn đọc.

Related Posts

6 Bài Phân tích bài Thơ duyên (Xuân Diệu) hay nhất

Phân tích bài Thơ duyên của Xuân Diệu bao gồm dàn ý chi tiết cùng 6 bài văn mẫu hay nhất được chọn lọc từ các bài…

Tìm hiểu về trà shan tuyết • Suối Giàng

1. Chè Shan Tuyết là gì? chè shan tuyết (hoặc chè shan tuyết) là loại chè có búp to màu xám đến trắng, dưới lá chè phủ…

Ruộng bậc thang là gì? Ruộng bậc thang thường được làm ở đâu?

Ruộng bậc thang là một hình thức nông nghiệp trên đất dốc của nhiều dân tộc khác nhau trên thế giới. Do ở vùng đồi núi ít…

Ý nghĩa của những thuật ngữ thông dụng, từ viết tắt trong liên quân

Dưới đây là phần giới thiệu về ý nghĩa của các thuật ngữ liên minh được sử dụng phổ biến nhất và các từ viết tắt được…

Truyền hình trực tiếp cúp C1 Châu Âu Champions League trên kênh

Champions League 2021/2022 đã khép lại, Real Madrid nâng cao chiếc cúp C1 đánh dấu kỷ lục 14 lần vô địch châu Âu, nhưng cuộc chiến của…

Độ Dài Tiền Tố Mạng Là Gì

Bài viết Độ dài tiền tố mạng thuộc chủ đề Wiki và hiện đang nhận được rất nhiều sự chú ý! Hôm nay chúng ta cùng tìm…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *