TOP 12 màu tóc móc light ẩn sau gáy đẹp hút hồn năm 2023

Rate this post

Flokët e lehta me grep janë shfaqur prej kohësh dhe janë një nga modelet më të njohura të flokëve sot. Sidomos kur trajtohet qime të lehta në pjesën e pasme të qafës, flokët do të kenë një ekuilibër mes bukurisë mbresëlënëse dhe natyralitetit delikat. Ky është me të vërtetë një opsion që kushdo që pëlqen të eksperimentojë nuk mund ta refuzojë. Ky model flokësh do të ndihmojë që pamja juaj të ndryshojë aq plotësisht sa të mos e njihni veten.

Çfarë është një goditje e lehtë në pjesën e pasme të qafës?

Një qime ndahet në tre pjesë: flokët në majë të kokës, flokët në anët e anës dhe flokët në pjesën e pasme të qafës. Gjatë kryerjes qime të lehta në pjesën e pasme të qafës, tekniku do të fokusohet në trajtimin e pjesës së tretë të flokëve. Duke lyer efektin theksues për këtë pjesë të flokëve, tekniku do të krijojë një theks për t’i bërë flokët e klientit më interesant dhe tërheqës.

Ngjitja e dritës në pjesën e pasme të qafës është një mënyrë interesante dhe delikate për ta trajtuar atë

Në varësi të mënyrës së lyerjes, nxjerrja në pah e flokëve në pjesën e qafës mund të përdoret për të krijuar modele flokësh të ndryshëm. Modelet e flokëve që janë “duke treguar” do ta ndihmojnë një person të tregojë personalitetin e tij shpërthyes. Ndërkohë, frizurat e fshehura do të jenë një opsion për ata që duan të kenë një model flokësh të bukur, por në të njëjtën kohë nuk u pëlqen të bien shumë në sy nga të tjerët.

Si të lyeni flokët në pjesën e pasme të qafës është shumë e bukur

Me këtë thënë, grepa e lehtë në pjesën e pasme të qafës ka shumë ndryshime të ndryshme. Në të cilat, tre mënyrat më të zakonshme për ta trajtuar atë janë: grep i pjesshëm me dritë, grep i plotë i dritës dhe grep i fshehur i dritës. Në varësi të nevojave tuaja, ju do të zgjidhni stilin që ju përshtatet.

Tham Khảo Thêm:  Cách nấu lẩu mắm chay siêu ngon, hấp dẫn

Ngjyrosja e pjesës së pasme të qafës

Në këtë kohë, tekniku lyente vetëm një pjesë të flokëve në pjesën e poshtme të qafës. Kjo teknikë do të krijojë ngjyra natyrale që janë tërheqëse, por jo të ndezura. Kjo është zgjedhja e duhur për ju që dëshironi të keni flokë që bien në sy sa për të lënë përshtypje pa tërhequr shumë vëmendjen te vetja. Përveç kësaj, ata që shpesh kanë nevojë të ndryshojnë modelin e flokëve, gjithashtu zgjedhin këtë metodë të ngjyrosjes së theksuar.

Ganpa e lehtë me një copë është një opsion për ju që ndryshoni shpesh modelin e flokëve
Ganpa e lehtë me një copë është një opsion për ju që ndryshoni shpesh modelin e flokëve

Ngjitni dritën në pjesën e pasme të qafës për të gjithë pjesën

Me këtë metodë lyerjeje, tekniku do të trajtojë të gjithë qimet e pasme duke lyer pikat kryesore. Kështu, ju do të merrni një fije floku me aftësinë për të tërhequr të gjithë sytë edhe nga distanca. Kjo është një zgjedhje jashtëzakonisht e përshtatshme për ata që punojnë në industrinë e argëtimit që duan të tregojnë personalitetin e tyre të veçantë.

Thur me grep plot dritë është për ata prej jush që duan të shprehen

Theksimet e fshehura të bojës në pjesën e pasme të qafës

Kohët e fundit, kjo lloj ngjyre me theks të fshehur është bërë gjithnjë e më popullore. Kur lyeni të fshehura, tekniku do t’i ndajë flokët në dy pjesë sipër dhe poshtë. Pjesa e flokëve ndërmjet këtyre dy pjesëve do të trajtohet me bojë theksimi. Në këtë mënyrë, tekniku krijon një model flokësh të butë me thekse të fshehura që bien në sy.

Flokët me theks të fshehur tani sjellin mister për pronarin
Flokët me theks të fshehur tani sjellin mister për pronarin

Ngjyrat e bukura të flokëve me theksim duhet t’i provoni një herë

Trajtimi i bojës së flokëve në pjesën e qafës mund të përdoret së bashku me ngjyrën e flokëve të theksuar. Në veçanti, modelet më të bukura të flokëve që duhet të provoni janë:

Flokë me grep me grep të lehta gri të fshehura pas sfondit të flokëve të zi

Ngjyrat e tymosur mbartin një bukuri misterioze. Kur përdorim ngjyrën e tymit për të lidhur dritën në zverk, ne kemi një model flokësh të butë, por shumë tërheqës. Sidomos kur bëhet në flokë të zinj, ky stil i lehtë me grep do t’ju ndihmojë të merrni një pamje natyrale që është shumë tërheqëse.

Flokët e zeza me theksim gri të nxirë janë zgjedhja e preferuar e shumë njerëzve
Modelet e flokëve sjellin bukuri natyrale
Modelet e flokëve sjellin bukuri natyrale

Flokë blu me grep të lehta pas sfondit të zi

Ky është një kombinim unik dhe në modë i përshtatshëm për ata që duan të ndryshojnë veten për t’u bërë më tërheqës. E veçanta e këtij modeli flokësh të theksuar është se është i ndryshëm nga ngjyra “origjinale” e flokëve, por jo shumë përçarës. Është bukuria e mesit që e bën këtë model flokësh një nga zgjedhjet më të mira sot.

Flokët e zinj me thekse blu janë tërheqës, por jo shumë përçarës
Modele flokësh për ata që duan të ndryshojnë veten
Modele flokësh për ata që duan të ndryshojnë veten

Flokë të gjelbër me myshk të fshehura pas ngjyrës kafe të tymosur

Kafe e tymosur dhe jeshile myshk janë një palë ngjyrash të frymëzuara nga natyra. Kur aplikohet në procesin e ngjyrosjes së flokëve, kjo palë ngjyra do të krijojë një flokë tërheqës që tregon përparimin e pronarit. Në veçanti, kur lyeni këtë stil, flokët nuk kanë nevojë t’i nënshtrohen procesit të zbardhjes, kështu që nuk keni nevojë të shqetësoheni për flokët e dëmtuar.

Tham Khảo Thêm:  199+ Hình xăm đám Mây Đẹp & Ý nghĩa cho Nam Nữ nhất 2023
Flokët ngjyrë kafe me myshk me thekse jeshile myshk janë kombinimi perfekt
Hairstyle i jep pronarit një bukuri natyrore
Hairstyle i jep pronarit një bukuri natyrore

Flokë të artë me grep të lehta të fshehura pas sfondit të zi

Ngjyra e verdhë e theksuar i jep pronarit një bukuri të guximshme perëndimore. Megjithatë, nëse zgjidhni tone të tilla si kafe e artë për të lyer pikat kryesore, nuk keni nevojë të shqetësoheni që ky model flokësh të jetë shumë i spikatur në turmë. Përveç kësaj, ky është edhe një model flokësh i përshtatshëm për ju që jeni të shqetësuar për efektet e dëmshme të zbardhjes së flokëve. Sepse, ngjyra e verdhë e theksuar mund të qëndrojë në flokët e zinj “origjinalë” pa përdorur zbardhues shtesë për t’u mbështetur.

Stili me grep me dritë të artë i jep flokëve një bukuri shumë perëndimore
Flokët e zinj me thekse të verdha nuk kanë nevojë për trajtim zbardhues
Flokët e zinj me thekse të verdha nuk kanë nevojë për trajtim zbardhues

Flokët me theks rozë të fshehur pas vjollcës së thellë

Vjollca e thellë është një ngjyrë që është shfaqur falë valës së fundit të muzikës koreane. Kjo bojë është një ngjyrë jashtëzakonisht e përshtatshme për ata prej jush që kanë lëkurë rozë të lehtë, kur ka aftësinë të ndihmojë që toni i lëkurës të bëhet më i bardhë. Nëse i kombinojmë flokët ngjyrë vjollce me pikat rozë të hirit, do të kemi një flokë shumë tërheqës dhe të bukur.

Flokët e lyer në ngjyrë vjollce të thellë mund të kombinohen me theksimet rozë të nxirë
Modelet e flokëve u bënë të njohura falë
Modelet e flokëve u bënë të njohura falë “valës koreane”

Flokë me grep me dritë të kuqe të fshehura në zverk në një sfond të errët

Për një kohë të gjatë, ngjyra e kuqe ka qenë gjithmonë një përparësi kryesore kur kemi të bëjmë me grepa të lehta të flokëve, këtë mund ta kuptoni lehtësisht kur shikoni përreth dhe shikoni film. Ndoshta arsyeja pse ky stil i lehtë me grep është kaq i popullarizuar është sepse ngjyra e kuqe nuk është as marramendëse dhe as shumë e ndritshme. Kjo është një ngjyrë e theksuar që mbart mjaft shkëlqim për t’i dhënë një përshtypje të butë kundërshtarit.

Ky theks i kuq është i përshtatshëm për flokë të zinj “origjinalë”. Përveç kësaj, nëse i keni lyer flokët të errët në 1-2 ton, mund ta aplikoni përsëri këtë bojë flokësh. Ju do të merrni një flokë elegant, të jashtëzakonshëm por jo të ndezur. Me flokët me theks të kuq, do të keni besim në çdo situatë.

Ngjyra e kuqe e theksimit bie në sy në sfondin e zi “origjinal” të flokëve
Flokët e zinj me thekse të kuqe janë të bukur por nuk tërheqin shumë vëmendje
Flokët e zinj me thekse të kuqe janë të bukur por nuk tërheqin shumë vëmendje

Flokët me grep të lehta prej platini fshihen pas ngjyrës së errët të flokëve

Platini është një nga ngjyrat më të lehta të theksuara kur mund të kombinohet mirë me ngjyrat natyrale të flokëve aziatike të zeza dhe kafe. Përveç flokëve natyralë, kjo ngjyrë e çelur e këputur mund të kombinohet edhe me shumë ngjyra të tjera të lyera me tone të thella si kafe çokollatë, gri kafe, gri e zezë, kafe e errët, … për të krijuar thekse tërheqëse.

Ngjyra e theksuar e platinit përzihet mirë me ngjyrën natyrale të flokëve të zi

Flokët e fshehura me grep të lehta prej platini janë një zgjedhje e përshtatshme për shumë stile të ndryshme mode. Përveç kësaj, ky model flokësh kombinohet mirë edhe me shumë nuanca grimi si e kuqe, rozë portokalli, baby rozë, etj., për të ndihmuar në theksimin e personalitetit të pronarit.

Modelet e flokëve ndihmojnë në shprehjen e personalitetit të pronarit
Modelet e flokëve ndihmojnë në shprehjen e personalitetit të pronarit

Flokë rozë me grep ngjyrë vjollce të lehta në sfond platini

Roza vjollce është kombinimi perfekt me 30% rozë dhe 70% vjollcë. Prandaj, kur ngjyrosni këtë ngjyrë në sfondin e flokëve të platinit do të bëhet patjetër një stil jashtëzakonisht i djegur. Kjo njihet si një nga bojërat më të vështira për sallonet e flokëve. Edhe pse kjo është një ngjyrë e ndritshme dhe goditëse, pavarësisht nëse bëni grim në stilin muze apo të ftohtë, është e përshtatshme.

Tham Khảo Thêm:  1000 Tệ tiền Trung Quốc đổi được bao nhiêu tiền Việt?
Flokët me grep ngjyrë vjollce rozë në sfond platini janë zgjedhur nga shumë artistë koreanë
Ajo i referohet modelit të butë të flokëve rozë të lehta prej platini
Ajo i referohet modelit të butë të flokëve rozë të lehta prej platini

Ngjyrë me grep ngjyrë kafe të çelur çokollatë

Ngjyra kafe me çokollatë është pothuajse e përshtatshme për të gjitha lëkurën e grave, sepse në thelb njihet si bojë kombëtare, veçanërisht për gratë aziatike. Megjithatë, për t’u bërë perfekte në sytë e personit të kundërt, vajzat me lëkurë të errët nuk duhet të sfidojnë me këtë bojë. Sepse ndonjëherë nuk do të nxisë efektin si toni i lëkurës ose zbardhja e lëkurës.

Vajzat me flokë të gjatë duhet të provojnë një herë të thur me grep me grep ngjyrë kafe me çokollatë
Grepa e lehtë me çokollatë i bën flokët më tërheqës dhe në modë
Grepa e lehtë me çokollatë i bën flokët më tërheqës dhe në modë

Shtypni dritë mbi flokët bjonde platin

Me një stil të thjeshtë me grep të lehtë me një ngjyrë 1 deri në 2 ton më të hapur se pjesa tjetër e flokëve, mjafton të bëni diferencën. Në atë kohë, flokët e përgjithshëm do të jenë të ngjashëm me një mënyrë për të mashtruar syrin, shumë e lehtë për të tërhequr vëmendjen e personit të kundërt. Ky hairstyle do të jetë i përshtatshëm për vajzat që duan të shpërthejnë, por jo shumë të spikatura në turmë.

Flokët e çelët bjonde platin janë të përshtatshme për tonin e grimit të standardeve perëndimore
Ngjyrë flokësh bjonde platin të lehta e përshtatshme për të gjitha modelet e flokëve
Ngjyrë flokësh bjonde platin të lehta e përshtatshme për të gjitha modelet e flokëve

Ngjyrë me grep me grep portokalli e kuqe e lehtë

Stili Balayage është ende në thelb një stil i lehtë thur me grep, por në vend që të shtypë vetëm fije të caktuara, Balayage nxjerr në pah ngjyrat në shtresa. Ky stilim do të jetë shumë i përshtatshëm për vajzat e bardha dhe zotëron një stil disi dinamik dhe personaliteti.

Flokët e çelur në ngjyrë të kuqe-portokalli të Balayage janë super të nxehtë këtë verë
Vajzat unike nuk mund të injorojnë modelin e flokëve me grep të lehta portokalli-kuqe Balayage
Vajzat unike nuk mund të injorojnë modelin e flokëve me grep të lehta portokalli-kuqe Balayage

Flokë blu me grep të lehta në sfond ngjyrë vjollce të tymosur

Bluja dhe vjollca e ftohtë janë të dyja tone të ftohta, kështu që lëkura që mund të balancojë të dyja këto ngjyra është kryesisht e bardha. Dhe vietnamezët kanë nuanca të verdha të lëkurës, kështu që kjo është edhe arsyeja pse kjo ngjyrë është më pak e popullarizuar. Megjithatë, nëse nuk e keni problem të thyeni kufirin, mund ta provoni patjetër këtë model flokësh të lehtë me grep.

Vajzat me lëkurë të bardhë janë jashtëzakonisht të përshtatshme për këtë hairstyle
Veshja e flokëve të bukur me dritë blu në një sfond ngjyrë vjollce të tymosur tërheq të gjithë sytë
Veshja e flokëve të bukur me dritë blu në një sfond ngjyrë vjollce të tymosur tërheq të gjithë sytë

Në të vërtetë, ata prej jush që e duan inovacionin duhet të provojnë një herë flokët e çelur në pjesën e pasme të qafës. Do të zbuloni modele flokësh të bukura që ndihmojnë në ngritjen e vetes. Pasi t’i referoheni sugjerimeve të mësipërme, nëse keni zgjedhur një model flokësh me theks të kënaqshëm, le Bota e Bukurisë kthejini idetë tuaja në realitet. Ekspertët e flokëve do të kryejnë lyerje dhe përpunim për t’ju dhënë flokët më të mirë.

Shihni më shumë artikuj mbi të njëjtën temë:

  • TOP 10 ngjyrat e bukura të flokëve për meshkuj dhe femra
  • 18+ modelet më të njohura të flokëve rozë pastel

Hy vọng thông qua bài viết TOP 12 màu tóc móc light ẩn sau gáy đẹp hút hồn năm 2023 Cakhia TV trang web trực tiếp bóng đá miễn phí sẽ giúp ích được quý bạn đọc.

Related Posts

Phân tích 4 câu thơ cuối bài thơ Tương tư

Hướng dẫn phân tích 4 câu thơ cuối bài Tương tư của Nguyễn Bính để hiểu sâu sắc hơn những tâm tư cũng như tình cảm của…

Cảm nhận về chi tiết bát cháo hành trong truyện Chí Phèo năm 2021

Cảm nhận về chi tiết bát cháo hành trong truyện Chí Phèo năm 2021 Bài văn Cảm nhận về chi tiết bát cháo hành trong truyện Chí…

Top 10 trang web có các công ty đang có nhu cầu nhận thực tập kế

Tìm kiếm một công việc thực tập sau khi tốt nghiệp là rất khó khăn đối với nhiều sinh viên, đặc biệt là những sinh viên đến…

Phân tích bức tranh phố huyện lúc chiều tàn siêu hay (18 Mẫu)

Phân tích bức tranh phố huyện lúc chiều tàn trong Hai đứa trẻ bao gồm 18 mẫu kèm theo gợi ý cách viết chi tiết nhất. Bức…

Top 9 mẫu cảm nhận bài thơ Vội vàng hay nhất

Cảm nhận bài thơ Vội vàng để thấy được tình yêu cuộc sống tha thiết, đắm say của tác giả Xuân Diệu. Sau đây là chi tiết…

Con người phải đồng thời tạo ra và chế ngự

Chủ thể: Thảo luận ý kiến ​​sau: Con người phải đồng thời tạo ra và kiểm soát đam mê Thảo luận ý kiến ​​sau: Con người phải…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *